فاصله نجومی قیمت خانه از شمال تا جنوب تهران / از آپارتمان ۸۳۰ میلیونی تا ۲۸ میلیارد تومانی

0
21


پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

همشهری: بررسی بازار مسکن تهران حاکی از آن است که قیمت واحد ۲۳۰ متری در آجودانیه ۲۸ میلیارد و آپارتمان ۶۳ متری در ابن بابویه ۸۳۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

بازار مسکن همچنان بر مدار رکود تورمی با شیب ملایم حرکت می‌کند. روند رشد قیمت در تمام مناطق کشور از جمله کلانشهر تهران همپای تورم ادامه دارد.

مطابق آخرین گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن (آذرماه ۱۴۰۱) متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران ۴۸۰.۷ میلیون ریال بود. قیمتی که ۲.۹ درصد بیشتر از آبان‌ماه امسال است.

بانک مرکزی احتمالاً امروز یا فردا جدیدترین گزارش از تحولات بازار مسکن دیماه ۱۴۰۱ را منتشر می‌کند که پیش بینی می‌شود از روند صعودی قیمت‌ها حکایت داشته باشد. در این شرایط سری به بازار مسکن تهران در بخش خرید و فروش می‌زنیم.

بر این اساس در محدوده دیباجی یک واحد مسکونی ۸۵ متری ۱۶ ساله با قیمت کل ۸.۵ میلیارد تومان (هر مترمربع ۱۰۰ میلیون تومان)، آپارتمان ۱۰۰ متری در ظفر با قیمت ۱۲ میلیارد تومان و واحد ۹۰ متری ۳ ساله در قیطریه با قیمت ۹.۷ میلیارد تومان برای فروش عرضه شده است.

در شکوفه واحد مسکونی ۸۵ متری با قیمت ۳ میلیارد و ۸۵۰ میلیارد تومان یعنی هر مترمربع حدود ۴۵.۲ میلیون تومان برای فروش فایل شده است. عمر این آپارتمان ۱۲ سال بوده و دارای امکاناتی از جمله انباری و پارکینگ است.

واحد مسکونی ۹۰ متری نوسازی در تهرانپارس با قیمت ۶ میلیارد تومان، آپارتمان ۹۶ متری ۸ سال در میرداماد با قیمت ۱۳ میلیارد تومان، واحد ۹۰ متری ۲۸ سال ساخت در قبا با قیمت ۸.۵ میلیارد تومان، آپارتمان ۹۵ متری نوساز در شادآباد با قیمت ۳.۹ میلیارد تومان و واحد ۹۰ متری نوساز در چیتگر با قیمت ۴.۴ میلیارد تومان برای فروش عرضه شده است.

در اسکندری شمالی واحد ۹۰ متری ۵ ساله ۵.۸ میلیارد تومان، در شهرآرا آپارتمان ۱۰۰ متری ۸.۳ میلیارد تومان و واحد ۱۰۰ متری نوساز در ظفر ۱۰ میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده است.

فاصله نجومی قیمت خانه از شمال تا جنوب تهران / از آپارتمان ۸۳۰ میلیونی تا ۲۸ میلیارد تومانیمنبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید