فرار خنده‌دار اسب آبی از پرنده‌ها

0
73


|


۱۴۰۱/۱۱/۲۵ ۰۰:۲۰:۳۷

|

|

عکس| فرار خنده‌دار اسب آبی از پرنده‌ها


|


۱۴۰۱/۱۱/۲۵ ۰۰:۲۰:۳۷

یک عکاس حیات وحش با واکنش بچه اسب آبی که به سمتش می‌دوید، غافلگیر شد. گویا دسته‌ای از پرندگان با فرود آمدن به پشت این بچه حسابی او را ترسانده بودند.

به گزارش زومیت، مارک مول در سفری به پارک ملی لوانگوا جنوبی در زامبیا بود که توانست عکس‌های قابل‌تقدیری از یک بچه اسب آبی بگیرد. به‌نظر می‌رسید این حیوان کوچک توسط دسته‌ای از پرندگان که بر پشتش فرود آمده بودند، وحشت‌زده شده است.

حدود یک سال و نیم پیش بود که این عکاس سوئیسی، دوربین نیکون DSLR D3s و لنز ۵۰۰mm f/4 خود را به سمت گروهی از اسب‌های آبی گرفته بود که ناگهان دسته‌ای از پرندگان تصمیم گرفتند سر به سر جوان‌ترین عضو گروه بگذارند.

مول می‌گوید: «مشغول تمرکز روی گروهی از اسب‌های آبی بودم که ناگهان دیدم یک بچه اسب آبی با گروه تعقیب‌کنندگانش به سمت من می‌دود. زمانی که اسب آبی شروع به فریاد زدن کرد، من عکسبرداری را آغاز کردم. بچه به سمت مادرش دوید و در تلاش برای از بین بردن مهاجمین، پهلو‌به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌پهلو به خود پیچید.»

عکاس ابتدا متوجه نشده بود چه شده است و از اینکه بچه اسب آبی به سمتش می‌دوید، متعجب شده بود. چند ثانیه زمان برد تا مارک متوجه شد یک دسته کوچک از پرندگان کنه‌خوار مقصر این ترس و دویدن اسب آبی هستند. مارک می‌گوید شاهد این قضیه بودن، بسیار سرگرم‌کننده بود.

اسب‌های آبی و کنه‌خواران معمولاً یک رابطه همزیستی دارند که در آن پرندگان، کنه‌ و انواع دیگر انگل‌های بدن اسب‌ آبی را می‌خورند؛ اینگونه در‌حالی‌که پرندگان غذای رایگان گیرشان می‌آید، اسب آبی نیز به نظافتش می‌‌رسد.

 
منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید