تایید فوت ۶ ایرانی در زلزله ترکیه

0
63


|


۱۴۰۱/۱۱/۲۸ ۱۷:۴۰:۰۷

|

|

براساس آنچه که مقامات سفارت و کنسولی ایران در ترکیه تایید می‌کنند در جریان زلزله اخیر ترکیه تاکنون مرگ ۶ ایرانی تایید شده است که ۳ نفر از آنها « محمدرضا میراحمدی، مهدی سعیداوی و حامد مطرودی» لژیونرهای تیم نقص عضو بلدیه اسپور مالاتیا بودند که همراه تیم‌شان در هتل کرچوال حضور داشتند و تخریب ۱۰۰ درصدی این هتل باعث مرگ این ورزشکاران شد.
تایید فوت ۶ ایرانی در زلزله ترکیه


|


۱۴۰۱/۱۱/۲۸ ۱۷:۴۰:۰۷

پس از زلزله ترکیه، با توجه به سکونت تعدادی از ایرانیان از دانشجوها و شهروندان ایرانی در برخی از استان های زلزله زده ترکیه از جمله در سه استان دیاربک، غازی انتپ و آدانا، این برنامه ریزی از سوی  وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران و سفارت ایران  در ترکیه با هماهنگی با نهادهای مرتبط در داخل کشور  صورت گرفت که این افراد بتوانند در صورت تمایل هرچه زودتر مناطق زلزله زده را ترک کرده و به ایران بازگردند که براساس آمار اعلام شده از سوی «هاشم داداشی» رئیس سازمان امور دانشجویان تاکنون بیش از  ۱۳۰ نفر از دانشجویان ایرانی ساکن در ترکیه به کشور برگشته اند.

به گزارش ایسنا و براساس آنچه که مقامات سفارت و کنسولی ایران در ترکیه تایید می‌کنند  در جریان زلزله اخیر ترکیه تاکنون مرگ ۶ ایرانی تایید شده است که ۳ نفر از آنها « محمدرضا میراحمدی، مهدی سعیداوی و حامد مطرودی» لژیونرهای تیم نقص عضو بلدیه اسپور مالاتیا بودند که همراه تیم‌شان در هتل کرچوال حضور داشتند و تخریب ۱۰۰ درصدی این هتل باعث مرگ این ورزشکاران شد.

همچنین  شهره نجفی دانشجوی ایرانی که در قبرس شمالی تحصیل می‌کرد و  به علت تعطیلات بین دو ترم به کشور ترکیه سفر کرده بود که در زلزله فوت کرد.

همچنین در اثر این زلزله دو زن ایرانی دیگر که یکی از آنها  دانشجو  و دیگری مادر بوده فوت شده است.

اجساد این زنان در عثمانیه ، آدیامان و دیاربکر شناسایی شده‌اند. برخی از منابع خبری می گویند این احتمال وجود دارد که تعداد ایرانی‌های  کشته شده در این زلزله با توجه به آغاز آواربرداری و شناسایی اجساد افزایش پیدا کند.

 
منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید