سریال مسمومیت‌ها از دانشگاه‌ها آغاز شد

0
78


|


۱۴۰۱/۱۲/۰۹ ۲۱:۰۰:۲۸

|

|


روزنامه فرهیختگان:این روزنامه افزوده «علی‌رغم اینکه ۳ ماه از آغاز سریال مسمومیت‌ها از قم گذشته و دادستان کل کشور نیز احتمال عمدی بودن ماجرا را مطرح کرده است شاهدیم که هنوز نتیجه قطعی از جانب نهادهای مسئول اعلام نشده و همچنان این اظهارات متناقض و شایعات است که افکار عمومی و روند آموزشی را به بازی می‌گیرد.»
سریال مسمومیت‌ها از دانشگاه‌ها آغاز شد


|


۱۴۰۱/۱۲/۰۹ ۲۱:۰۰:۲۸

روزنامه محافظه‌کار فرهیختگان متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی، در گزارش تیتر یک خود، به موضوع مسمومیت سریالی دانش‌آموزان در چند شهر کشور پرداخته و به نکته‌ای اشاره کرده که می‌تواند به این ماجرا ابعاد جدیدتری بدهد: «سریال مسمومیت‌ها ابتدا از دانشگاه‌ها آغاز شد. دانشگاه‌های خوارزمی، صنعتی اراک و صنعتی اصفهان ۳ دانشگاهی بودند که موج مسمومیت‌ها از آنجا آغاز شد. در پی این مسمومیت‌ها ۱۲۰۰ نفر دچار عوارض جسمانی شدند. درنهایت دلیل این مسمومیت‌ها مصرف غذای سلف عنوان شد. بعد از دانشگاه‌ها اکنون موج مسمومیت‌ها به مدارس رسیده است. موجی که با شدت از قم آغاز شد و دامنه آن به دیگر شهرها نیز رسید.»

این روزنامه افزوده «علی‌رغم اینکه ۳ ماه از آغاز سریال مسمومیت‌ها از قم گذشته و دادستان کل کشور نیز احتمال عمدی بودن ماجرا را مطرح کرده است شاهدیم که هنوز نتیجه قطعی از جانب نهادهای مسئول اعلام نشده و همچنان این اظهارات متناقض و شایعات است که افکار عمومی و روند آموزشی را به بازی می‌گیرد.»

فرهیختگان همچنین تاکید کرده «همان‌طور‌که از نهادهای امنیتی و انتظامی انتظار می‌رود، لازم است در سریع‌ترین زمان ممکن -اگر حتی تحقیقات هنوز به نتیجه نرسیده- حداقل این حس به مردم منتقل شود که دستگاه‌های مربوطه با حداکثر توان‌شان مشغول پیگیری علل و عوامل و همچنین تعقیب خرابکاران احتمالی هستند. مساله‌ای که در فاجعه چند سال قبل اسیدپاشی‌های اصفهان، به اندازه‌ای که انتظار می‌رفت دیده نشد و نتیجه‌اش هم غیر از ضربه‌ای که به افکار عمومی و سرمایه اجتماعی نظام زد، خلق روایت‌هایی جعلی از عوامل اسیدپاشی‌ها بود. روایت‌هایی که قطعا درصورت مشاهده شدن پیگیری‌های جدی از سوی دستگاه‌های انتظامی و امنیتی کشور، هیچ‌گاه خلق نمی‌شد، چه رسد به اینکه از سوی بخش‌هایی از جامعه باور شود.»

 
منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید