سی‌دی‌سی: دز سوم به افراد بالای ۶۵ سال تزریق شود

0
428

به گزارش فارس به نقل از یو اس نیوز، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده (CDC) روز جمعه از تزریق واکسن کووید ۱۹ برای آمریکایی‌های ۶۵ ساله و بالاتر ، بزرگسالان دارای بیماری‌های زمینه‌ای و بزرگسالان در معرض خطر بالا حمایت کردند.

این تصمیم توسط روشل والنسکی، مدیرکل سی دی سی، با مجوز سازمان غذا و داروی ایالات متحده در مورد این تزریق در اوایل هفته گذشته مطابقت دارد.

برهمین اساس، سازمان غذا و داروی آمریکا برای نخستین واکسن تقویتی کرونا که محصول شرکت آمریکایی‌آلمانی فایزر−بیون‌تک است، مجوز صادر کرد و یادآور شد، افراد مورد نظر می‌توانند شش ماه پس از دریافت دومین دز اقدام به دریافت دز سوم کنند.

روشل والنسکی می‌گوید: «تزریق دز سوم از نیروهای کادر درمان و افرادی که با شرایط خاص هستند و به طور نامتناسبی تحت تأثیر همه گیری قرار گرفته‌اند، محافظت می‌کند».

CDC روز پنجشنبه به مشاوران خود گفته که هیچ الزامی برای ارائه اسناد برای اثبات اینکه افراد دارای شرایط اساسی هستند یا در محیط‌های در معرض خطر کار می‌کنند وجود ندارد.

دانشمندان در مورد نیاز به دز تقویت کننده دچار اختلاف نظر شده‌اند، از جمله آنها می‌توان به برخی از کارشناسان سازمان غذا و دارو و سازمان جهانی بهداشت اشاره کرد که می‌گویند شواهد ناکافی وجود دارد که نشان می‌دهد اولویت دریافت واکسن با هر فردی در هر نقطه‌ای از جهان است که هنوز نخستین دز واکسن کووید ۱۹ را دریافت نکرده است.

نوع بسیار مسری دلتا باعث افزایش موارد ابتلا به کرونا در ایالات متحده شده و براساس داده‌های موجود در ۱ سپتامبر ( حدود سه هفته پیش) به اوج خود رسید و از آن زمان بر اساس میانگین متحرک ۷ روزه حدود ۲۵ درصد کاهش یافته و به کمی بیش از ۱۲۰ هزار مورد در روز رسیده است. به گفته آنتونی فائوچی، کارشناس ارشد بیماری‌های عفونی ایالات متحده، مورد ابتل به کرونا در این کشور باید به حدود ۱۰ هزار مورد در روز برسد تا بحران سلامت در ایالات متحده پایان یابد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید