بالون چینی در زمان ترامپ هم در آسمان آمریکا وجود داشته

0
50


|


۱۴۰۱/۱۱/۱۶ ۱۳:۴۰:۳۵

|

|


بلومبرگ:علیرغم انتقاد مقامات دولت ترامپ و قانونگذاران جمهوریخواه از نفوذ بالون جاسوسی چینی به آسمان آمریکا، خبرها حاکی از این است که این بالن‌ها در دوران ترامپ هم در آسمان ایالات متحده مشاهده شده بودند.


بالون چینی در زمان ترامپ هم در آسمان آمریکا وجود داشته


|


۱۴۰۱/۱۱/۱۶ ۱۳:۴۰:۳۵

درحالیکه دونالد ترامپ و برخی مقامات سابق دولت آمریکا از پرواز طولانی مدت بالن اطلاعاتی چینی بر فراز حریم هوایی آمریکا انتقاد کرده و خواستار سرنگونی هرچه سریعتر آن شده بودند خبرها حاکی از این است که این بالن در دوران ریاست جمهوری ترامپ نیز به آسمان این کشور نفوذ کرده بود.

به گزارش فارس، طی روزهای گذشته برخی قانونگذاران جمهوریخواه تاکید داشتند که این بالن جاسوسی باید زودتر ساقط می‌شد و جو بایدن در ساقط کردن آن اهمال کرده است. آنها معتقدند که اگر ترامپ بود این اتفاق هرگز رخ نمی‌داد!

مایک پامپئو وزیر خارجه سابق آمریکا نیز روز جمعه گفته بود، تقریبا می‌توانم به شما اطمینان بدهم که اگر ما آنجا بودیم این بالن هنوز آنجا پرواز نمی‌کرد.

پایگاه خبری فوربس با اشاره به پرواز و نفوذ این بالن چینی در آسمان آمریکا و اظهارات مایک پامپئو درباره آن نوشت، آیا پامپئو همه حقیقت را درباره این بالن می‌گوید؟ پنتاگون روز پنج شنبه تاکید کرده بود این اتفاقات قبلا نیز رخ داده است. «پت رایدر» در بیانیه‌ای گفته، نمونه‌هایی از فعالیت این نوع بالن‌ها طی چند سال گذشته رخ داده است. 

پایگاه خبری بلومبرگ نیز روز جمعه گزارش داد، بالن‌های چینی در زمانی که دونالد ترامپ در کاخ سفید بود نیز در آسمان آمریکا پرواز می‌کردند!

بلومبرگ افزود: بالنی که این هفته در مونتانا دیده شد اولین بار نیست که در آسمان آمریکا دیده می‌شود و در زمان ترامپ نیز شناسایی شده است. 

 رسانه‌های آمریکا روز پنجشنبه به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی گزارش دادند پنتاگون از چند روز پیش مشغول رصد یک بالون تجسسی چین بوده که در حال پرواز در ارتفاع بالا بر فراز آمریکا است. پس از چند روز جو بایدن رئیس جمهور آمریکا شامگاه شنبه دستور ساقط کردن این بالن را به ارتش آمریکا صادر کرد.

طبق گزارشها، نیروی هوایی ارتش آمریکا با استفاده از یک جنگنده اف ۲۲ این بالن را بر فراز اقیانوس ساقط کرد. منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید